Jak dobrać kolory w mieszkaniu

24 października, 2016

dobór kolorów ścian

Stając przed sytuacją, w której musimy sami zadbać o to, jak będzie wyglądało nasze mieszkanie i w jaki sposób będzie ono wpływało na nasze samopoczucie i sposób spędzania czasu, bardzo ważną kwestią jest dobór koloru w mieszkaniu.

Kolory mieszkania a samopoczucie

Jest to niesamowicie ważna kwestia z tego powodu, iż kolory, na które pomalowane są pokoje w mieszkaniu, mają bezpośredni wpływ na nasze samopoczucie i sposób w jaki się w mieszkaniu, lub w pokoju czujemy. Dlatego też każdy, kto wykańcza swoje mieszkanie, powinien podejść do tego tematu w sposób taki, który zagwarantuje dobór koloru do odpowiednich celów.

Tak też przykładowo kolor zielony, odpowiednio dobrany, jest w stanie korzystnie wpłynąć na naszą pracę, innymi słowy, warto na kolor zielony malować wszelkie pomieszczenie, które będą służyły nam do celów pracy, jak małe biura czy pomieszczenia, w których będziemy pracować.

Jaki kolor ścian w sypialni

Zaś kolorem odpowiednim to sypialni będą ciemne lub lekko przyciemnione odmiany niebieskiego, fioletowego, lub inne przyciemnione kolory z tej gamy kolorów.

Dobierając kolory w mieszkaniu powinniśmy brać pod uwagę jeszcze jedną, bardzo ważną kwestię. Mianowicie jest to kwestia malowania konkretnych pomieszczeń, które są mniej lub bardziej naświetlone podczas dnia, co również może mieć pozytywne lub negatywne skutki dla odbierania przez nasze oko i nasz organizm kolorów, które rozświetlone promieniami słońca lub przyciemnione jego brakiem, mogą mieć inne odcienie.

Dlatego dobierając kolory powinniśmy mieć na uwadze te dwa najważniejsze czynniki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*