Jak urządzić małą łazienkę

9 grudnia, 2019

mała łazienkaŁazienka, która jest bardzo mała niestety wymaga pomysłowości właściciela, aby stała się funkcjonalna, a także, żeby wyglądała dobrze. Należy zrobić więc wszystko urządzając ją, aby rzeczywiście sprawiała wrażenie większej i przede wszystkim zaoszczędzić jak najwięcej miejsca. Jest to bardzo istotne, bo jeśli tego nie zrobimy, to nie będziemy mogli liczyć na to, że mała łazienka, będzie przytulna w odbiorze, a także że wszystko do niej zmieścimy. Musimy więc postawić na nowoczesne rozwiązania, które zagwarantują nam, że dużo miejsca zostanie zaoszczędzone, bo większość rzeczy będzie schowana w ścianach.

Prysznic i muszla klozetowa

Każda łazienka musi mieć muszlę klozetową i wannę lub prysznic. Aranżacja małej łazienki jednak wymaga od nas rezygnacji z wanny, bo niestety zajmuje ona dużo więcej miejsca, którego i tak jest jak na lekarstwo. Lepiej postawić więc na prysznic, który będzie znajdował się w ścianie. Możemy zrezygnować także z brodzika i postawić na rozwiązanie, które sprawi, że łazienka wizualnie będzie wydawała się większa, a woda będzie spływała bezpośrednio po podłodze. Jest to bardzo korzystne i niezwykle modne rozwiązanie, które pozwala na stworzenie rzeczywiście bardzo modnej i na czasie łazienki.

Jeśli chodzi o deskę klozetową i spłuczkę to warto postawić na rozwiązanie, które sprawi, że będziemy mogli bez potrzeby nie zagracać małej łazienki. Spłuczka może również być zamontowana w ścianie, a deska klozetowa, na jaką postawimy, może być niewielka. Każdy taki krok sprawia, że nasza nawet bardzo mała łazienka będzie wydawała się o wiele większa.

Zobacz także: http://wkolodomu.pl/jak-szybko-wykonczyc-mieszkanie-w-stanie-deweloperskim/

Półki, oświetlenie i dekoracje

Jeśli chodzi o półki do małej łazienki, to najlepiej postawić na takie, które nie zajmują zbyt wiele miejsca na podłodze, a mieszczą bardzo dużo rzeczy. Możemy zdecydować się na regały, które sięgają, prawie że do sufitu. Zmieścimy tam bardzo dużo rzeczy, a miejsca nie stracimy dużo. W małej łazience warto także zadbać o oświetlenie. Jest to bardzo ważne, bo im lepiej oświetlona łazienka, tym większa się będzie wydawać. Warto także zdecydować się na lustra, bo to one wizualnie powiększają łazienkę, bo to w nich odbija się światło i dalsza część łazienki nie mówiąc już o tym, że lustra w łazience bardzo się przydają.

Kolory do małej łazienki

Jeśli chodzi o kolory, które idealnie sprawdzą się w małej łazience, to warto postawić na te jasne. Raczej jednolite kolory sprawiają, że pomieszczenie wydaje się wizualnie większe. Jeśli koniecznie zależy nam na ciemnych akcentach, to najlepiej postawić na poziome pasy, które wizualnie poszerzą łazienkę. Jednak nie należy przesadzać z kolorami, a także z ilością akcentów, bo to zdecydowanie pomniejsza każde pomieszczenie. Aranżacja małej łazienki wymaga planowania, jednak da się ją urządzić tak, aby wyglądała bardzo przytulnie i modnie. Musimy tylko dokładnie zastanowić się nad tym, aby wszystko wyglądało spójnie i zajmowało najmniej miejsca. Do małej łazienki, jeśli chodzi o ogrzewanie, lepiej wybierać to podłogowe, bo nie musimy wtedy gospodarować miejsca na grzejnik.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*