Oświetlenie Led- plusy i minusy

24 stycznia, 2017

oświetlenie LED w mieszkaniu

Technologie LED od kilku lat stają się bardzo popularne, ponieważ oferują bardzo tanie światło. W przeciwieństwie do tradycyjnych żarówek, technologie LED mają bardzo wysoką skuteczność świetlną, co oznacza, że wytwarzają bardzo dużo światła, przy niskim poziomie nagrzewania. Na pewno jest wiele plusów tych technologii, chociaż nie są one idealne.

Wady i zalety oświetlenia ledowego

Przede wszystkim warto jest wspomnieć o bardzo małych rozmiarach, dzięki czemu można je stosować praktycznie wszędzie. Dzisiaj zobaczymy diody LED w autach, na motorach, w budynkach czy też w różnorodnych urządzeniach. Kolory w technologii LED są bardzo żywe, dlatego można robić niesamowite dekoracje, które będą niedostępne przy użyciu innych rozwiązań. Najważniejszą zaletą tego typu rozwiązań jest to, że są one bardzo żywotne, przez co oszczędności na żarówkach rosną.

Warto będzie wybrać taką firmę, która robi sprawdzone i certyfikowane żarówki, by mieć pewność, że można wykorzystywać absolutnie najlepsze rozwiązania tego typu.

Jednak diody LED to nie tylko zalety, ponieważ mogą one czasem sprawiać sporo kłopotów. Przede wszystkim są one dosyć wrażliwe na zbyt duże zasilanie, dlatego stosunkowo łatwo jest je uszkodzić.

Warto również wspomnieć o tym, że mogą one uszkadzać się przy elektryzowaniu.

Inną wadą jest to, że wiązka światła jest skupiona, dlatego ciężko będzie oświetlać równomiernie na przykład całe pomieszczenie. Biorąc pod uwagę i wady i zalety można wybrać, czy zdecydujemy się na tego typu technologie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*